10 najlepszych cytatów o mężczyznach

Mam wrażenie że bardzo dużo mówi się o potrzebie rozumienia kobiet, jeśli zaś chodzi o panów – stanęło na tym, że ich obsługa jest prosta. Allan Pease powiedział kiedyś, że mężczyzna nigdy nie zrozumie kobiety, a kobieta nigdy nie zrozumie mężczyzny i to jest właśnie ta rzecz, której kobiety i mężczyźni nigdy nie zrozumieją. Niektórzy jednak podjęli się tej próby.

 

Do mężczyzny powinien być dołączony tłumacz, który by nam tłumaczył, co mężczyzna ma na myśli. Do każdego w dodatku osobny, niepowtarzalny, żadne tam ogólniki – ty z Marsa, ja z Wenus. Który by objaśniał, na przykład, co to znaczy, kiedy on milczy.

Katarzyna Grochola, Nigdy w życiu!

 

Faceci są jak niektóre radioaktywne pierwiastki: mają bardzo krótki czas połowicznego rozpadu. Potem już promieniują śladowo. I przeważnie tylko w innych laboratoriach. Chociaż niekoniecznie. Wystarczy, że laborantka jest obca i młodsza.

Janusz Leon Wiśniewski, S@motność w sieci

 

Wszyscy mężczyźni są tacy sami, mają tylko różne twarze, żeby można było ich rozpoznać.

 Marilyn Monroe

 

Nie może być dla kobiety większej udręki niż mężczyzna, który jest tak dobry, tak wierny, tak kochający, tak niepowtarzalny i który nie oczekuje żadnych przyrzeczeń. Po prostu jest i daje jej pewność, że będzie na wieczność. Boisz się tylko, że ta wieczność – bez tych wszystkich standardowych obietnic – będzie krótka.

Janusz Leon Wiśniewski, S@motność w sieci

 

Mężczyźni będą zawsze tym, co zrobiły z nich kobiety.

 Jean-Jacques Rousseau

 

Mężczyzna jest jaki jest i nie ma co przy nim majstrować. Im szybciej kobieta to zrozumie, tym lepiej dla niej. I dla niego.

Maria Czubaszek, Każdy szczyt ma swój Czubaszek

 

Wsiadłam kilka dni temu do pociągu. – Przepraszam pana, czy mógłby pan pomóc mi włożyć walizkę na półkę? Walizeczka mała na jeden dzień, ale jednak, dla mnie i wysoko i stoi obok mężczyzna… – Nie. Mam chory kręgosłup. Ani przepraszam, ani pani wybaczy… Nic. Wcześniej włożył swoją wielką walizę bez wysiłku. […] Wychowałyśmy takie pokolenie mężczyzn. Czy znasz matkę, która nie usługiwałaby całe życie synowi jak niewolnica, i jeszcze nie byłaby z tego powodu najszczęśliwsza? Ja nie znam. To wszystko nasza wina, niestety.

Krystyna Janda

 

Kobieta, aby pójść do łóżka z mężczyzną, potrzebuje bliskości, zaufania i poczucia więzi. Mężczyzna – przeważnie potrzebuje tylko miejsca.

Janusz Leon Wiśniewski, S@motność w sieci

 

Ziemia serca mężczyzny jest kamienista… Tuż pod nią kryje się skała. Mężczyzna hoduje w niej to, co zdoła… i opiekuje się tym.

 Stephen King

 

Facetom podobno trzeba wysyłać jasne i proste komunikaty. Ja takie komunikaty wysyłam codziennie od świtu, w kółko, non stop wysyłam jeden jasny, przejrzysty komunikat. Jednak okazuje się, że jest to komunikat zbyt zawiły. Zbyt skomplikowany. Boże, Ty jesteś facetem, pomóż mi, wytłumacz, jak można prościej?! Jak prościej skonstruować zdanie zawierające prośbę o pozbieranie swoich skarpetek?

Sylwia Kubryńska, furiaMAĆ!

zdjęcie wyróżniające: Josh Nece via Foter.com / CC BY-NC-SA

 

2 odpowiedzi do “10 najlepszych cytatów o mężczyznach”

  1. Pingback: viagra online

Dodaj komentarz