Motywacyjny kopniak #1

Sytuacja z dziś.
Jestem w poczekalni. Na stole leży najnowszy numer Integracji. Pewien chłopak wstaje, podnosi magazyn i chce mi go wręczyć.
– Proszę! Pani jest na wózku, może się pani zainteresuje tą gazetą – mówi.
– Dziękuję bardzo! Tak się składa, że pracuję dla tego magazynu, znam ten numer doskonale – odpowiadam.
Zainteresowały się tym dwie panie, jedna z nich zwraca się do mnie:
– Świetna gazeta! Czytałam ostatni numer i był tam świetny artykuł o proteście rodziców dzieci niepełnosprawnych – mówi.
Uśmiecham i się i przyznaję (z dumą):
– To właśnie mój artykuł 🙂
– Brawo. Dobrze, że mówicie o takich istotnych rzeczach! – kontynuuje pani i rozmowa toczy się dalej.

Ale to fajne, gdy robisz coś, co w nawet najmniej oczekiwanych momentach daje ci satysfakcję! Widzę efekty i wiem, że droga jaką zmierzam jest właściwa i chcę więcej! robić (artykułów), zmieniać (myślenie), kreować (rzeczywistość).
Chwilami nie wierzę we własne siły, ale ta sytuacja uzmysłowiła mi, że pewnie jeszcze nie jedna pani czytała mój artykuł i może dołożyłam maleńką cegiełkę do tego, aby zmieniać świat na lepsze.
Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze życie i działania mają wpływ na innych. Nie doceniamy się. Dziś jeszcze mocniej upewniłam się, że istnienie każdego człowieka ma sens i nawet jeśli wydaje ci się, że twoje życie jest bezwartościowe, to uświadom sobie, że jest wiele dobra do którego się przyczyniasz. Żyjemy w świecie interakcji i wspólnie oddziałujemy każdy na każdego.
Spojrzyj teraz na siebie łagodniejszym okiem i pomyśl jaką dzisiaj wartość wniosłeś w życie innej drugiej osoby. Powodzenia!