Przekaż 1 procent podatku

Jeśli zastanawiasz się czy warto oraz komu przekazać 1 procent podatku, przeczytaj ten artykuł.

Każdy podatnik przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym ma możliwość przekazać 1 % podatku, który odprowadził do fiskusa w danym roku rozliczeniowym.

Oznacza to, że odpisując 1 % na dowolny cel, nie oddajesz 1 % ze swojego zwrotu, tylko 1 % który i tak już zapłaciłeś do skarbówki.

Jeśli przekażesz 1 procent podatku, to nic nie tracisz, otrzymasz taki sam zwrot, gdybyś tego nie robił.

Dlatego warto praktykować taką formę pomocy, ponieważ nic nas nie kosztuje, a może zmienić życie i los wielu ludzi czy innych istot.

Weź sprawy w swoje ręce i zdecyduj gdzie trafią Twoje podatki. Wiele osób błędnie zakłada, że nie opłaca się im odpisywać 1 proc., ponieważ mają niskie dochody, to  i odpis będzie nikły. Jednak dla każdego kto zbiera środki w ten sposób, nawet mała kwota ma znaczenie. Bo kilkadziesiąt małych kwot może dać pokaźną całość.

Dziewczyna, europejka na wózku. Azjatka kuca przed nią i masuje jej nogi przekazując ciepło. W tle wielokulturowy festiwal.
Dobro zawsze wraca

Zawsze warto pomóc i przekazać 1 procent. Tym bardziej że tak i tak płacisz skarbówce podatek. Masz jednak taką moc i możliwość żeby 1% tego podatku trafił tam gdzie chcesz. Może to być dla mnie 😉 albo na inny dowolny cel – zagubione jeże, obiad dla bezdomnych, czy protezę dla psa bez nogi.

Wystarczy wpisać:

KRS (rubryka J) 0000270809

cel szczegółowy (rubryka K) Kuczkowska, 4791

pamiętaj by zaznaczyć „wyrażam zgodę”

Jeśli mnie wybrałeś – dziękuję! Pomagasz mi w codziennym funcjonowaniu.

Uwierz mi – nie jest łatwo prosić o pomoc. To udowodnione naukowo, że chętniej dajemy niż prosimy by nam dano.

Ja, pomimo nieuleczalnej choroby, która podstępnie niszczy i osłabia moje mięśnie, bardzo długo miałam opory żeby prosić o odpisanie 1% na moją osobę. Bo przecież nikt z nas nie chce być zależny i uważany za kogoś kto sobie nie radzi.

Jednak te środki trafiają na subkonto fundacji, gdzie mogę je wykorzystać na rehabilitację, suplementy diety czy zakup sprzętu jak na przykład wózek, oprzyrządowanie do auta. Te potrzeby wynikają z mojej choroby, nie są moją zachcianką… A często niestety kosztują miliony monet. Taka jest cena niezależności osoby na wózku. Dlatego zachęcam Cię do oddawania 1% 😊

W dzisiejszych czasach mimo problemów ruchowych, naprawdę można żyć fajnie, a nawet szczęśliwie – w końcu szczęście to podobno stan umysłu. Jest tyle różnych rozwiązań technologicznych które pozwalają na funkcjonowanie bez barier.

I tak na przykład w tamtym roku zakupiłam napęd do wózka, a 23% jego wartości pokryłam właśnie z 1% 😉 Zobacz sam jak zmienił moje życie:

Warto pomagać, bo dobro wraca. A ja wierzę że z potrójną siłą ❤️

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Moje nowe życie na wózku

Dodaj komentarz