Sposób na zimową chandrę

Zima to taki czas, kiedy większość z nas się rozleniwia. A nawet można usłyszeć od innych, że człowiek skapcianiał przez ten brak słońca. Aby się przed tym uchronić świetnym sposobem jest robienie czegoś, co sprawia nam czystą przyjemność. Jeśli nie wiecie co to może być, pomyślcie co lubiliście robić jako dzieci – przypomnienie i zrobienie takiej czynności daje mnóstwo frajdy!

Pamiętam swój globus – miał lekko zżółkniętą mapę, bo liczył więcej lat niż ja. Tak jak chyba każdy dzieciak uwielbiałam nim kręcić, przykładać palec i mówić gdzie będę mieszkać gdy dorosnę. Zazwyczaj był to któryś z oceanów, więc globus kręcił się dalej. Dzięki tej zabawie poznawałam świat, próbowałam dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczych miejscach na których zatrzymywał się mój palec – a łatwo nie było w erze bez internetu.

Dziś odpaliłam mapę świata w sieci i w ten zimowy wieczór sprawdziłam w jakich miejscach na świecie jest dziś wymarzona, wysoka temperatura. Poniosło mnie aż do Australii. Dzisiaj można studiować topografię terenu, ale też wykonywać wirtualne spacery po danych miejscach. Odwiedziłam Brisbane aby na uroczej plaży popatrzeć na wielkomiejski krajobraz i zachwycić się drapaczami chmur.

5

 

Zrobiłam wycieczkę po wszystkich mostach Brisbane, które tak mnie fascynują!

4

 

Później wzdłuż wybrzeża Morza Koralowego udałam się na północ na Tęczową Plażę Rainbow Beach. Wyobrażałam sobie, że latam nad nią na paralotni. Swoją drogą we wrześniu kawałek tej plaży zapadł się i został pochłonięty przez morze. Dziura wielkości boiska piłkarskiego wciągnęła samochód i dwie przyczepy kempingowe. W Australii wszystko chce cię zabić – nawet plaża.

2

 

I aby nie słyszeć już więcej, że brakuje mi słońca zawitałam na Słoneczne Wybrzeże Sunrise Coast.

Już mi lepiej, już mi cieplej.

3

Czy wiesz, że już sama myśl o ciepłych miejscach sprawia, że lepiej znosimy chłód? Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Portsmouth już samo wyobrażanie sobie czegoś ciepłego zmniejsza subiektywne odczuwanie zimna.

 

Fotografie pochodzą z serwisu społecznościowego

Dodaj komentarz